Koszyk:

Burak

(0 prod.)

Pierwsze wzmianki dotyczące wykorzystania buraków pojawiają się już w dokumentach pochodzących ze starożytnej Babilonii. Obecnie burak jest szeroko rozpowszechniony na całym świecie i uprawny na różnych kontynentach. Występuje w wielu odmianach (np. buraki czerwone, białe czy żółte). Od dawna stanowi cenny element różnych kuchni regionalnych. W niektórych regionach świata, takich jak Europa Wschodnia, buraki są uważane za symbol tradycyjnych dań i są wykorzystywane zarówno w potrawach głównych, jak i przekąskach. W tej kategorii znajdziesz produkty, których głównym składnikiem jest burak; suplement diety z tym składnikiem możesz dobrać zależnie od swoich preferencji i wymagań. 

Korzeń buraka: właściwości 

Superfoods to nie tylko orientalne jagody (np. goji lub acai) czy gatunki alg takie jak chlorella czy spirulina. Minem “super żywności” określa się wszystkie produkty o niskim stopniu przetworzenia i bogatym w wartości odżywcze składzie. Z tego względu do tej grupy można z powodzeniem zaliczyć także lokalnego buraka. Korzeń buraka bogaty jest w cenne wartości odżywcze, w tym witaminy i minerały. Zawiera m.in. duże ilości witaminy C oraz witaminy z grupy B. Buraki są także źródłem przeciwutleniaczy i składników mineralnych, np. potasu. 

Burak: lokalny superfoods

Korzeń buraka charakteryzuje się intensywnym czerwonym kolorem oraz delikatnie słodkawym smakiem z gorzką, orzechową nutą. Ta unikatowa kombinacja smaków sprawia, że burak jest wszechstronnym składnikiem, który można wykorzystać w wielu różnych potrawach. Buraki świetnie smakują gotowane lub pieczone. Mogą stanowić składnik sałatek czy podstawę tradycyjnych zup np.barszczu. Po buraka w kuchni warto sięgać jednak nie tylko ze względu na walory smakowe. Jego korzeń jest bogaty w błonnik, co wpływa na poprawę trawienia i utrzymanie uczucia sytości przez długi czas, co może być ważne dla osób dbających o utrzymanie zdrowej wagi. 

Burak w kapsułkach: suplementy diety dostępne na GoHerbs

Burak kojarzy się najczęściej z tradycyjnymi polskimi potrawami. Mało kto jednak wie, że to warzywo stanowi też ważny składnik suplementów diety. Jeśli poszukujesz alternatywy dla buraczanych posiłków, warto sięgnąć po suplementy z burakiem. W sklepie GoHerbs znajdziesz propozycje zawierające zarówno ekstrakt z korzenia buraka w postaci kapsułek, tabletki z buraka, jak i jego sproszkowaną formę. Beet Root Powder od marki NOW Foods to burak-suplement dla sportowców lub osób aktywnych fizycznie, które w łatwy sposób chcą dostarczyć sobie wysoką zawartość minerałów i witamin np. przed treningiem. Wskazaną ilość proszku wystarczy rozpuścić w wodzie i gotowe. Zdecydujesz się na taki produkt czy może preferujesz kapsułki z burakiem? 

Czytaj więcej Czytaj mniej
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.