Koszyk:

Beta Karoten (Prowitamina A)

(2 prod.)

Beta karoten to inna nazwa prowitaminy A, ale także naturalny barwnik występujący w niektórych owocach i warzywach. Właśnie on odpowiada za żółte, pomarańczowe czy czerwone zabarwienie wielu roślin. Z tego względu znajdziesz go m.in. w marchwi, dyni, papryce, mango czy batatach. Jego źródło stanowi także zielona żywność - np. jarmuż, szpinak czy kiwi. W tym przypadku charakterystyczny dla beta karotenu odcień maskowany jest przez zawartość innego barwnika w składzie, czyli chlorofilu. Dostarczenie odpowiedniej ilości składników odżywczych do organizmu wymaga zbilansowanej i różnorodnej diety. Dodatkiem do codziennych posiłków i wsparciem dla utrzymania optymalnego stanu zdrowia może okazać się suplementacja - beta karoten w formie suplementów znajdziesz właśnie w tej kategorii. Sprawdź, co przygotowaliśmy dla Ciebie na GoHerbs.

Co to jest beta karoten? 

Funkcje beta karotenu nie kończą się jedynie na właściwościach barwnika. Beta karoten jest inaczej nazywany prowitaminą A. Przekształca się on w organizmie w witaminę A. Ta z kolei ma wiele właściwości. Witamina A:

  • przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu żelaza, 
  • pomaga w utrzymaniu prawidłowego stanu błon śluzowych,  
  • pomaga zachować zdrową skórę, 
  • pomaga w utrzymaniu prawidłowego widzenia, 
  • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego,  
  • odgrywa rolę w procesie specjalizacji komórek. 

Beta karoten tabletki: jakie wybrać? 

W tej kategorii czekają na Ciebie różnorodne propozycje, dzięki czemu z łatwością wybierzesz suplement, który będzie dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. W ofercie GoHerbs znajdziesz zarówno produkty bez dodatku glutenu czy soi, jak i takie pozbawione nabiału i jaj. To znacząco ułatwia dobranie odpowiedniego preparatu. Możesz także wybierać między opakowaniami o różnej pojemności, dzięki czemu z łatwością zaplanujesz swoją suplementację w czasie. Zadecyduj czy postawisz na pojemność zawierającą 60, 90 czy nawet 250 kapsułek bądź tabletek. 

Beta karoten - suplement, który dopasujesz do siebie 

Beta karoten ze względu na swoje właściwości jest składnikiem wielu suplementów diety. Na GoHerbs znajdziesz propozycje od znanych i cenionych producentów takich jak Swanson, NOW Foods czy Jarrow Formulas. Decydując się na suplementację beta karotenu, warto pamiętać, że ten składnik najlepiej rozpuszcza się w tłuszczach. Z tego względu na stronie znajdziesz wygodne w suplementacji kapsułki miękkie. Zawierają one w składzie m.in. oliwę z oliwek czy olej sojowy. Dodatkowo w każdym z produktów znajdziesz różne stężenie beta karotenu. Dzięki temu możesz dobrać kapsułki bądź tabletki z beta karotenem, które będą dopasowane do Ciebie. Sprawdź pełną ofertę poniżej. 

Czytaj więcej Czytaj mniej
  1. 99,00 zł
  2. 29,00 zł