Koszyk:

Shiitake

(1 prod.)

Grzyby shiitake od wieków cenione są za swoje właściwości - od setek lat wykorzystywane są w tradycji chińskiej i japońskiej. W niektórych rejonach Azji określa się je  nawet “eliksirem życia”. W Polsce ten gatunek znany jest przede wszystkim jako twardnik japoński. Obecnie zyskuje on coraz więcej zainteresowania również poza krajami Azji. Najczęściej ma on formę suplementów diety. Produkty, które znajdziesz także na GoHerbs to dopracowane propozycje renomowanych marek, które mogą wspierać optymalne funkcjonowanie organizmu. 

Grzyby shiitake: właściwości 

Shiitake to niewielkie grzyby o brązowawym kapeluszu, który może dochodzić do 20 cm średnicy. Ma jasnobrązowy trzon. Naturalnie cechuje go lekko kwaśny posmak - nadają się one do spożycia w stanie świeżym, a także suszonym bądź marynowanym. Co ciekawe, hodowany jest na martwych kłodach drzewnych. Nie bez powodu owocniki twardnika japońskiego cieszą się popularnością od setek tysięcy lat - w składzie shitake znajdziesz mnóstwo składników aktywnych. Te grzyby zawierają m.in. znaczne ilości błonnika, witaminy z grupy B, a także selen i cynk. Z tego względu mogą być włączone do codziennej diety, również w formie suplementu. 

Ekstrakt z grzybów shiitake: jak stosować?

Grzyby shiitake stanowią ważny składnik kuchni azjatyckiej - często dodawane są do zup bądź dań typu stir-fry, nadając im charakterystyczny smak umami. Walory smakowe to jednak nie jedyne korzyści ze spożywania twardnika japońskiego. Shiitake to także dobre źródło wielu składników odżywczych. Jeśli nie przepadasz za aromatem grzybów, możesz wprowadzić te grzyby do swojej diety w formie suplementów. W ofercie GoHerbs znajdziesz je pod postacią wygodnych do połknięcia kapsułek. Dzięki temu przyjmiesz je szybko i bezproblemowo. Co więcej, opakowania produktów o różnej pojemności pozwolą Ci zaplanować suplementacje w czasie, a także bezpiecznie zabrać suplement w podróż czy do pracy. 

Grzyby shiitake: gdzie kupić? Pełna oferta GoHerbs

Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić grzyby shiitake, sklep GoHerbs oferuje je w postaci wygodnych w przyjmowaniu suplementów. W tej kategorii znajdziesz shiitake w formie preparatów o różnej postaci. Możesz wybrać kapsułki z ekstraktem z grzybów lub postawić na owocniki grzyba z serii Full Spectrum od marki Swanson. Niezależnie od Twoich indywidualnych preferencji, możesz mieć pewność, że podstawą każdego produktu są najwyższej jakości składniki, a sam produkt powstał według rygorystycznych norm produkcji i dystrybucji. Na co się zdecydujesz? 

Czytaj więcej Czytaj mniej