Koszyk:

Jod

(5 prod.)

Naturalnym źródłem jodu w przyrodzie jest środowisko morskie - najwięcej tego składnika znajdziesz w wodorostach, rybach czy owocach morza. Dla utrzymania prawidłowej ilości jodu w organizmie niezbędne jest utrzymanie zbilansowanej diety. Jest to istotne, ponieważ niedobory tego składnika mogą mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Dodatkiem do diety mogą być suplementy diety z jodem. W ofercie GoHerbs znajdziesz zarówno jod w tabletkach i kapsułkach, jak i inne jego formy. Dobierz produkt najlepiej dopasowany do swoich potrzeb. 

Na co pomaga jod? 

Pierwiastek jodu został odkryty dopiero w XIX w. - wtedy też dowiedziono, że jest on składnikiem niezbędnym dla prawidłowego funkcjonowania organizmu na co dzień. Z tego względu istotne jest zadbanie o dostarczenie odpowiednich ilości jodu, utrzymując zbilansowaną dietę i zdrowy tryb życia. Jod m.in.: 

  • przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego,
  • pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych,
  • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, 
  • pomaga w  prawidłowej produkcji hormonów tarczycy i w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy,  
  • pomaga zachować zdrową skórę. 

Jod w tabletkach: zastosowanie

Największą popularnością pośród suplementów zawierających jod cieszą się kapsułki oraz tabletki. Naturalny jod w tabletkach bądź kapsułkach to wygodny sposób na uzupełnienie zbilansowanej diety w szczególności dla osób, które na co dzień prowadzą intensywny tryb życia. Jeśli natomiast nie przepadasz za tą formą suplementacji, możesz postawić także na jod w płynie - wówczas wystarczy, że zalecaną porcję kropel dodasz do wody lub ulubionego soku. Możesz także wybrać innowacyjne spraye. Mają one owocowe smaki, które sprawia, że suplementacja będzie przyjemniejsza. Co więcej, w szerokiej gamie produktów dostępnych na GoHerbs znajdziesz zarówno propozycje odpowiednie dla wegan i wegetarian, jak i produkty dla osób ograniczających inne składniki w diecie (np. nabiał, soję czy gluten). W ten sposób z pewnością znajdziesz suplement diety idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. 

Suplementy diety z jodem: sprawdź ofertę GoHerbs 

W ofercie GoHerbs zgromadziliśmy dla Ciebie produkty od cenionych producentów takich jak np. NOW Foods, Swanson czy Osavi. W tej kategorii znajdziesz przede wszystkim produkty zwierające kelp, czyli rodzaj wodorostów będący naturalnym źródłem witamin i aminokwasów, a w tym szczególnie jodu. Oprócz tego możesz także swobodnie wybierać między innymi gotowymi mieszankami - starannie opracowane połączenia pomogą Ci w utrzymaniu optymalnej kondycji organizmu. W zależności od indywidualnych potrzeb możesz postawić np. na jod z potasem lub kompleks składników mineralnych wspierających tarczycę.

Czytaj więcej Czytaj mniej
  1. 45,00 zł
  2. 45,00 zł
  3. 49,00 zł
  4. 62,00 zł
  5. 79,00 zł