Koszyk:

Chlorella

(4 prod.)

Glony, czyli inaczej algi, to samożywne organizmy wodne. Istnieje ich ponad 20 tysięcy gatunków - wiele z nich wyławia się w mórz i innych zbiorników wodnych bądź hoduje masowo. Największą popularnością cieszą się brunatnice, krasnorosty, zielenice i sinice. Jedną z zielenic jest właśnie chlorella - zielona alga słodkowodna. Co więcej, ta właśnie alga ma najwięcej chlorofilu spośród wszystkich alg. Zawiera ona w sobie także witaminy, aminokwasy i kwasy nukleinowe - z tego względu zalicza się ją także do żywności superfoods. 

Chlorella w proszku: właściwości 

Chlorella często jest mylona ze spiruliną; w gruncie rzeczy większośc osób używa tych nazw zamiennie. Różnią się one jednak między sobą wyglądem i budową komórkową oraz tym, co w sobie zawierają. Spirulina ceniona jest głównie przez duże ilości białka, z kolei chlorella - chlorofilu. Mimo to działanie tych alg może się uzupełniać. Chlorella w proszku może być dodawana do koktajli i napojów; jest to wygodny sposób na włączenie jej do zbilansowanej diety. Przeważnie zaleca się spożywanie jej przez okres od 3 do 6 miesięcy; stopniowo zwiększając dawki. 

Najlepsza chlorella w tabletkach: jak wybrać? 

Wiele osób przed zakupem suplementów z tym składnikiem zastanawia się jaka będzie najlepsza chlorella: tabletki czy proszek? Obie te formy mają swoje plusy. Chlorella w proszku może być stosowana wedle preferencji; jej ilość dopasujesz do swoich potrzeb. Z kolei tabletki są wygodne i szybkie w przyjmowaniu. Co więcej, ich ilość możesz dopasować do planowanej długości suplementacji. Na stronie GoHerbs znajdziesz propozycje liczące od 60 do nawet 200 sztuk w opakowaniu. Możesz także zdecydować się na odpowiadającą Ci ilość substancji aktywnej. Chlorella - kapsułki to także produkt, który możesz nie tylko stosowac w domu, ale też zabrać ze sobą w podróż czy do pracy. To znacznie ułatwi codzienne suplementowanie tego składnika. 

Chlorella z rozerwaną ścianą komórkową: tabletki na GoHerbs 

Chlorella przez to, że zawiera w sobie dużo celulozy, może nie być dobrze trawiona i wchłaniana. Dlatego też na rynku znajdziesz takie suplementy, jak chlorella z rozerwaną ścianą komórkową; tabletki z takim składnikiem zawierają w sobie chlorellę, której ściany zostały rozerwane i rozdrobnione. W ten sposób suplement zapewnia wysoko przyswajalną propozycję. Chlorella - tabletki to jedna z najwygodniejszych form przyjmowania jej. Jeśli szukasz sposobu na to, by do swojej codzienności dopasować składnik, jakim jest chlorella, suplement diety, który wybierzesz na stronie internetowej GoHerbs może okazać się dobrą opcją. 

Czytaj więcej Czytaj mniej
  1. 55,00 zł
  2. 75,00 zł
  3. 79,00 zł
  4. 69,00 zł