Koszyk:

Kokos

(0 prod.)

Kokos to owoc tropikalny, który zdobył serca wielu miłośników egzotycznych smaków i aromatów. Powszechnie uznaje się, że pochodzi z południowo-wschodniej Azji, jednak najbliżej spokrewnione z kokosem rośliny można znaleźć na terenach Ameryki Południowej. Dzięki rosnącej popularności, na świecie istnieje coraz więcej miejsc, gdzie palmy kokosowe są uprawiane. Najlepiej rozwija się ona w strefie międzyzwrotnikowej - w wilgotnym klimacie i temperaturze powyżej 13 stopni Celsjusza. Odpowiednio uprawiana może wydawać nawet do 75 kokosów rocznie. Kokos to jednak nie tylko owoc - pozyskuje się z niego także olej kokosowy, znany również jako tłuszcz kokosowy. 

Na co pomaga olej kokosowy?

Wśród produktów na bazie kokosa dużą popularnością cieszy się olej kokosowy. To naturalny tłuszcz otrzymywany z miąższu tego tropikalnego owocu. Jego unikatowe wartości sprawiają, że często sięgają po niego osoby ceniące sobie zdrową dietę i styl życia - może on być dodatkiem do zbilansowanej diety. Olej kokosowy jest bogaty w nasycone kwasy tłuszczowe, a także inne składniki odżywcze. W jego składzie można znaleźć m.in. żelazo, potas i witaminę C. Z tego względu włączenie oleju kokosowego może wspierać optymalną kondycję ciała na co dzień. 

Olej kokosowy: do czego używać? 

Olej kokosowy nierafinowany to produkt, który jest ceniony ze względu na różnorodne zastosowanie. W kuchni stanowi zdrową alternatywę dla tradycyjnych olejów oraz może być wykorzystywany  jako dodatek do sałatkowych dressingów. Może być stosowany do smarowania pieczywa czy pieczenia ciast. Olej kokosowy sprawdzi się także jako naturalny kosmetyk do pielęgnacji ciała i włosów. Wiele osób sięga po olej kokosowy, aby nawilżyć skórę i dodać jej blasku. Co można zrobić z oleju kokosowego, jeśli chodzi o pielęgnację ciała? Można go stosować samodzielnie bądź w połączeniu z kremem. Na jego bazie stworzysz także maskę na włosy bądź możesz z niego korzystać tak, jak z balsamu do ust. 

Oleje kokosowe dostępne na GoHerbs

Na GoHerbs znajdziesz naturalne produkty zawierające olej kokosowy. Mogą one mieć postać płynną - tak jak propozycja KIKI Health - Olej Kokosowy Organiczny (500 ml) - tego typu olej kokosowy nierafinowany z pierwszego tłoczenia na zimno możesz wykorzystać w kuchni. Jeśli jednak szukasz wygodnej alternatywy do codziennej suplementacji, postaw na suplement w kapsułkach. Tego typu forma ułatwi przyjmowanie oleju kokosowego. Sprawdź, co znajdziesz poniżej i dobierz suplementy z olejem kokosowym dopasowane do swoich preferencji i potrzeb. Specjalnie dla Ciebie na naszej stronie zgromadziliśmy szeroką ofertę, spośród której możesz wybrać odpowiednie propozycje.

Czytaj więcej Czytaj mniej
Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.