Koszyk:

Kwas pantotenowy / Pantetyna (Witamina B5)

(5 prod.)

Witaminy to związki organiczne, które powszechnie występują w świecie roślinnym i zwierzęcym. Są one częścią wielu reakcji biochemicznych w organizmie, wchodzą w skład enzymów i są niezwykle istotne dla utrzymania prawidłowych funkcji życiowych. Na ogół są to związki, które ciało musi pozyskać wraz z pożywieniem. Dlatego też tak istotna jest rola diety w życiu każdego człowieka. To właśnie zbilansowany jadłospis dostarcza odpowiedniej ilości witamin. Jedną z nich jest witamina B5 - kwas pantotenowy. Znana jest także jako pantetyna. W tej kategorii znajdziesz ją w formie suplementów, które mogą być codziennym wsparciem zrównoważonej diety. 

Kwas pantotenowy: co to? 

Pierwsze informacje o kwasie pantotenowym pochodzą z początku XX w. Zalicza się go do kompleksu witamin B. Dzienne zapotrzebowanie na ten składnik ocenia się na około 5g. Dzięki temu, że można go znaleźć w wielu produktach spożywczych, rzadko dochodzi do jego niedoborów. W czym jest kwas pantotenowy? Składnik ten znajdziesz przede wszystkim w wątrobie, mięsie, jajach, grochu i całych ziarnach zbóż. 

Jakie właściwości kwas pantotenowy wykazuje? Przede wszystkim przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego oraz prawidłowej syntezy i metabolizmu hormonów steroidowych, witaminy D i niektórych neuroprzekaźników. Pomaga także w utrzymaniu sprawności umysłowej na prawidłowym poziomie i przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. 

Kwas pantotenowy: preparaty, które znajdziesz na GoHerbs 

W tej kategorii znajdziesz przede wszystkim kwas pantotenowy - tabletki i kapsułki. Obie te formy stanowią wygodną formę suplementacji. Możesz przyjąć je szybko i bezproblemowo - wystarczy kierować się zaleceniami producenta na opakowaniu. Możesz wybierać między różną ilością produktu w opakowaniu - od 60 po nawet 250 kapsułek. Dzięki temu masz szansę wybrać produkty dopasowane do planowanego czasu suplementacji. 

Witamina B5: suplement dla Ciebie 

Kwas pantotenowy B5 renomowanych marek, takich jak NOW Foods, Jarrow Formulas i Osavi to wysokiej jakości produkty spełniające rygorystyczne wytyczne produkcji. Firmy te zadbały nie tylko o to, by produkty były dopracowane w każdym calu, ale także o to, by ich suplementacja była wygodna i bezproblemowa. Każde z opakowań może też zawierać różną ilość substancji aktywnej: znajdziesz tutaj kwas pantotenowy 200mg i 300m g, ale także 500mg i 600mg. Dobierz produkt do swoich potrzeb i wybierz taki suplement witaminy B5, jaki najlepiej wpisuje się w Twoje potrzeby i preferencje. 

Czytaj więcej Czytaj mniej
  1. 32,00 zł
  2. 52,00 zł
  3. 105,00 zł
  4. 159,00 zł
  5. 52,00 zł