Koszyk:

Chlorella

(4 prod.)

Chlorella to mikroskopijny gatunek alg. Wyróżniają się one niezwykłymi właściwościami i bogatym składem odżywczym. Występują najczęściej w słodkich wodach w formie małych, okrągłych komórek o średnicy wynoszącej od 2 do 10 mikrometrów. Wyjątkowość chlorelli przejawia się nie tylko w jej  skomplikowanej budowie, ale także w intensywnie zielonym kolorze, który jest wynikiem obecności dużych ilości chlorofilu. Oprócz tego w składzie algi znajduje się wiele cennych wartości odżywczych. W tej kategorii znajdziesz produkty, których głównym składnikiem jest chlorella; suplement diety możesz dobrać pod kątem ilości tabletek lub sięgnąć po propozycje w proszku. Ciekawym produktem jest także chlorella z rozerwaną ścianą komórkową - tabletki te dobrze się przyswajają i mogą stanowić codzienne wsparcie zbilansowanej diety. 

Chlorella w proszku: właściwości superfoods 

Chlorella zaliczana jest do grupy żywności superfoods, która charakteryzuje się niskim stopniem przetworzenia oraz wysoką zawartością wartości odżywczych. W łyżeczce sproszkowanych alg można znaleźć znaczne ilości witamin z grupy B, witaminy A oraz C, a także kwasu foliowego czy manganu. Właśnie z tego względu wiele osób decyduje się na włączenie chlorelli do swojej codziennej diet w celu wsparcia optymalnego funkcjonowania organizmu. Najczęściej wybierają oni chlorellę w postaci proszku lub sięgają po takie propozycje, jak chlorella - tabletki lub kapsułki. 

Chlorella w proszku: jak stosować? 

Chlorella najczęściej występuje pod postacią proszku, co ułatwia dodawanie jej do różnych potraw i napojów. Ten zielony proszek może stanowić uzupełnienie zdrowych koktajli, smoothie, soków oraz innych napojów bądź potraw. Dodatek chlorelli może wzbogacić codzienną, zbilansowaną dietę, dostarczając organizmowi dodatkowych składników odżywczych, takich jak witaminy (w tym witamina B12, która jest rzadko spotykana w produktach roślinnych),składniki mineralne (żelazo, potas, magnez) oraz białko. Jeśli natomiast szukasz alternatywy dla produktu, jakim jest chlorella w proszku, możesz także sięgnąć po chlorella - kapsułki lub tabletki. Jest to propozycja  dla osób, które nie przepadają za charakterystycznym smakiem alg.

Chlorella tabletki czy proszek: suplementy diety dostępne na GoHerbs 

W sklepie GoHerbs znajdziesz szeroki wybór suplementów diety z chlorellą, w tym produkty, które dostosujesz do swoich indywidualnych potrzeb. Znajdziesz u nas propozycje bezglutenowe, wegańskie czy bez nabiału. Wybierając renomowane marki, takie jak NOW Foods, Holland&Berrett czy KIKI Health, masz pewność, że korzystasz z produktów najwyższej jakości. To jaką formę chlorelli wybierzesz, zależy od Twoich preferencji i stylu życia. Na jaki produkt się zdecydujesz? 

Czytaj więcej Czytaj mniej
  1. 79,00 zł
  2. 55,00 zł
  3. 75,00 zł
  4. 69,00 zł