Koszyk:

Foliany

(2 prod.)

Foliany to określenie dotyczące grupy pochodnych kwasu foliowego. Dobrym źródłem folianów są zarówno produktu roślinne, jak i odzwierzęce. Są to m.in.: soja, szpinak, brukselka jaja kurze czy wątróbka. Mało kto jednak wie, że foliany charakteryzują się niską biodostępnością, czyli są mało odporne na warunki środowiskowe. Z tego względu w utrzymaniu prawidłowych ilości folianów w organizmie niezbędne jest opracowanie zbilansowanych posiłków. Wsparciem diety mogą być odpowiednio dobrane foliany - suplement możesz dobrać wedle swoich preferencji. 

Foliany: co to jest?

Słysząc słowo foliany, z pewnością kojarzy Ci się ono z okresem ciąży u kobiet. Nie jest to przypadkowe, ponieważ ta grupa składników jest często suplementowana właśnie w tym okresie. Foliany przyczyniają się do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży. Jednak to nie wszystkie ich właściwości. Foliany ponadto:

 

  • pomagają w prawidłowej syntezie aminokwasów,
  • przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, 
  • biorą udział w procesie podziału komórek,
  • pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego, 
  • pomagają w prawidłowej produkcji krwi, 
  • pomagają w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych.

Foliany: preparaty wegańskie i bez GMO

Dzienne zapotrzebowania na składniki z grupy folianów zależą od wielu czynników. Może różnić się ono w zależności od wieku, płci czy przede wszystkim stanu fizjologicznego organizmu (w szczególności wzrasta podczas ciąży u kobiet). Istotne jest także, aby podczas wyboru najlepszego suplementu, upewnić się, że jest on zgodny z Twoimi preferencjami żywieniowymi. Jeśli ograniczasz w diecie pewne typy składników, w ofercie GoHerbs bez problemu spotkasz propozycje suplementów pozbawionych np. glutenu, nabiału, soi czy GMO. Znajdziesz tu także produkty idealne dla wegan i wegetarian. Który z nich wybierzesz dla siebie? 

Foliany tabletki: co znajdziesz na GoHerbs? 

Najbardziej znaną formą suplementacji folianów są tabletki. W ofercie GoHerbs znajdziesz szeroką gamę tego typu produktów. W ten sposób wybierzesz suplement idealnie dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb. Pośród propozycji w tej kategorii znajdziesz tabletki i kapsułki o różnym stężeniu składnika aktywnego np. 600 μg, 800 μg czy nawet 5000 μg. Co więcej dzięki zróżnicowanym pojemności opakowań zaplanujesz swoją suplementację w  czasie, a nawet zabierzesz suplementy w podróż. Bez względu na Twój wybór, zawsze możesz mieć pewność o wysokiej jakości dzięki obecności renomowanych marek (np. foliany Swanson, Osavi, Life Extension), które dbają o odpowiednią i bezpieczną produkcję.   

Czytaj więcej Czytaj mniej
  1. 35,00 zł
  2. 55,00 zł