Koszyk:

Cholina (witamina B4)

(1 prod.)

Substancje witaminopodobne to związki, które swoją chemiczną budową przypominają witaminy, jednak nimi nie są. Wykazują one jedynie pewną aktywność biologiczną zbliżoną do działania witamin. Tym, co je wyróżnia, jest fakt, że są one syntezowane przez organizm. Do pseudowitamin zaliczane są między innymi koenzym Q10, inozytol, a także cholina. W tej kategorii znajdziesz produkty z tym ostatnim składnikiem. Suplementy diety z choliną zgromadzone na GoHerbs to wysokiej jakości propozycje renomowanych marek - sprawdź, co znajdziesz poniżej. 

Cholina (witamina B4): gdzie występuje? 

Cholina to związek odkryty w latach 30. XX wieku. Dzięki temu, że cholina przez długi czas była uznawana za witaminę, powszechnie jest ona znana jako witamina B4. Najwięcej choliny znajdziesz w żółtkach jaj, podrobach, chudym mięsie, drożdżach, warzywach strączkowych, soi i ziarnach zbóż. Jakie działanie wykazuje cholina? 

  • przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu homocysteiny, 
  • przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu tłuszczów, 
  • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu wątroby.

Podstawą zdrowego żywienia jest odpowiednio opracowana dieta - to właśnie jadłospis bogaty w odpowiednie składniki pokarmowe z choliną może Ci jej dostarczyć w odpowiednich ilościach. Uzupełnieniem diety mogą być suplementy z choliną, które znajdziesz w tej kategorii. 

Cholina - suplementy dostępne na GoHerbs 

Cholina może być produkowana przez organizm człowieka - czasem jednak dochodzi do jej niedoborów. W takim przypadku warto przede wszystkim uzupełnić je dietą. Dodatkowo możesz także stosować inne produkty dostępne na rynku, których składnikiem jest witamina B4 - właściwości tego związku sprawiają, że stała się ona bazową substancją wielu suplementów diety. Na GoHerbs znajdziesz ten składnik w formie wygodnych do przyjęcia kapsułek. Ich ilość dopasujesz do swoich potrzeb. Możesz także wybrać odpowiednią dla siebie markę oraz zdecydować się na produkty bez GMO, nabiału lub soi - to znacznie ułatwia wybranie właściwego produktu

Cholina: suplement, który dobierzesz do swoich potrzeb 

W tej kategorii znajdziesz produkty, których składnikiem jest cholina; suplementacja z propozycjami znajdującymi się na stronie będzie szybka i prosta. Wystarczy, że wybierzesz jeden z wielu wysokiej jakości produktów i zaczniesz go stosować wedle instrukcji zawartych na opakowaniu. Propozycje w tej kategorii zostały starannie dobrane w taki sposób, by spełniać Twoje wymagania. Sprawdź, co dla Ciebie zgromadziliśmy poniżej i wybierz produkty dopasowane do swoich potrzeb.

Czytaj więcej Czytaj mniej